PKK'ya Çözüm.com

MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 1403
1

Bazı insanlar Kürt denildiğinde sanki bir hakaretmiş gibi algılıyor. Oysa Kürt demek delikanlı, fedakar, asil, yiğit, onurlu demektir. Çingene olmayı da bir tür aşağılama gibi görüyorlar. Bu da çok ahlaksızca. Çingene demek samimi, candan, tevazulu, neşeli demektir. Irkçılığın hastalıklı telkinleri yüzünden insanların kıymetini bilmiyorlar. Rus, Ermeni, Rum, Arap, Çingene, Kürt hepsi çok değerlidir.

2

Birilerinin hoşuna gitsin diye hayvanları sevimli göstermeye çalışırken, eziyet verici işlemler yapanlara engel olunması gerekir.

3

Bediüzzaman çok dürüst bir insandır. Risale-i Nur'a da o dürüstlük ve candanlık ruhu içinde bakmak gerekir.

4

Ben hiçbir zaman Mehdilik iddasında bulunmadım ve ömrümün sonuna kadar da bulunmayacağım. Hoca, alim de değilim.

5

Bediüzzaman ile Atatürk iyi arkadaştılar. Aralarındaki konuyu ledün ilmiyle değerlendirmek gerekir. Atatürk, Bediüzzaman'ın değerini bilirdi. Atatürk sahabe dönemi İslamı'nı ve Kuran'ın yeterliliğini savunan, Osmanlı terbiyesiyle yetişmiş kaliteli bir delikanlıdır. İmam Hatip Liselerini, İlahiyat Fakültelerini kuran, on binlerce Kuran'ı Anadolu'ya dağıttıran, Elmalılı Tefsirini yayınlatan Atatürk'tür.

6

Başörtüsüne de dekolteye de saygının eşit olması gerekiyor. Her düşünceden insanı kucaklamak önemlidir.

7

Bizim kapıyı açmamızla birlikte İngiliz derin devletine karşı ciddi bir bilinçlenme ve kültürel atak başladı.

8

Bir çok ülkede masonluğun dışında küçük küçük mason diye ortaya çıkan illegal yapılar da vardır. Bunların masonlukla doğrudan bağı yoktur. Ateist, menfaat için masonluğun içine sızmış insanları veya kendilerini mason gibi gösteren küçük yapıları önemli görmemek gerekir.

9

Ben her fikre açığım, içinde şiddet olmadıktan sonra, her düşünceden insanın inancına, düşüncesine saygı duyar, şefkatle yaklaşırım.

10

Bozulmuş tüm eski dinlerde de Mehdi'den bahsedilir. Hindular da Budistler de Mehdi'nin bu yüzyılda geleceğine inanırlar.

11

Bizim İngiliz derin devletini deşifre etmemizden sonra bunların desteklediği münafıkane sistemi de halkımız ve aydınlarımı çok iyi anladı.

12

Bağnaz zihniyete sahip olanların bir çoğu samimi olarak inançlarının doğru olduğuna inanıyorlar. Kızmadan, sabırla doğruyu anlatmak lazım.

13

Bizim Rumilik eleştirimiz Anadolu Mevleviliğine değil İngiliz derin devletinin özel organize ettiği dinsizlik için kullandığı felsefeyedir.

14

Bediüzzaman da Mehdi'nin siyasetten feragat edeceğini anlatmıştır. Mehdi siyasetin felsefesini besleyecektir ama fiili siyasette olmayacaktır.

15

Bazı kadınların çirkin ahlakı bir çok insanın sürünerek yaşamasına neden oluyor. Çirkin ahlaklı kadınların kavgacı, fitneci tutumu insanları çok bezdiriyor, ya kadınlardan tamamen nefret ediyorlar ya da o kötü hayata razı oluyorlar. Birbirine hakaret, kavga, pislik içinde ömürleri geçiyor. Allah'tan uzak olunca Allah beladan belaya sürüklüyor.

16

Biz komünizmin sosyal adalet düşüncesine karşı değiliz; dinsiz, acımasız, kan döken karanlık ruhuna karşıyız.

17

Bediüzzaman da Kuran ayetlerine dayanarak İsa Mesih'in bedeniyle ve ruhuyla bir zat olarak geleceğini anlatmıştır. Hadislerin ve büyük İslam alimlerinin izahlarına göre şu an Mehdi ve İsa Mesih'in gelmesi için son yüzyıl. Bu yüzyılda hepsini göreceğiz.

18

Biz bir kişiyi eleştirdiğimiz zaman o kişinin hatalarının düzelmesi için eleştiririz, kimsenin ezilmesini istemeyiz.

19

Bilim adamları örümceğin yaptığı ipi yapamıyor. Fosil kayıtlarında 380 milyon yıllık örümcek fosili var. Örümcek 380 milyon yıldır bu ilme sahip.

20

Bitkilerde muhteşem bir akıl var, tüm özelliklerini kendilerinden sonraki nesillerine de aktarıyorlar, bu muazzam bir ilim gerektirir.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 1403
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top