PKK'ya Çözüm.com

MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 294
1

Evrim diye bir süreç yaşanmadı. Bulunan 700 milyon fosil var, hepsi bir anda yaratılışı gösteriyor, sözde evrimsel süreci gösteren tek bir fosil yok.

2

Erkeklere her şey serbest, kadınlara yasak mantığı yanlıştır. Haram ve gayri ahlaki bir durum varsa her ikisi için de yasaktır. Pagan geleneği olarak kadınları baskı altında tutuyor, erkeklere her şeyi hak, kadınlara yasak görüyorlar. Kadın kendi vicdanıyla doğruyu bilir.

3

En iyi öğretmen insanın kendi vicdanı ve aklıdır. Allah her insanın vicdanına doğruyu ilham eder.

4

En büyük ihtiyaç insanların imanlarını kazanmasına vesile olmaktır. Aklen ve kalben imana vesile olacak eserler dağıtılması çok hayatidir.

5

Elastiki ve rahat düşünmek güzel olandır. Doğru olana doğru demek gerekir. Katı, önyargılı olunmamalı.

6

En büyük israf silahlanmayla yapılıyor. Silahlanmaya ayrılan paranın onda biri bile fakirler için ayrılsa dünyada yokluk ve açlık kalmaz.

7

En muhteşem gerçek sanatçı Allah'tır. Allah sanatıyla dünyayı güzelleştirir, ruhumuzu da sanatla yaratmış bize sevmeyi öğretmiştir.

8

Evlilik Allah'ın rızasını arayarak olmalıdır. İnsan eşini seçerken bu insan Allah'a kendini teslim etmiş mi, İslam için neler yapmış, İslam'ı yaymak için ne yapıyor, egoistlikten kurtulmuş mu, güzel ahlaklı mı gibi ölçülere bakıp ahiret hayatı için eşini seçer.

9

Egoistlik bir insan için en çirkin haldir. Kadının da erkeğin de diğergam olması güzeldir. Kendisi için yaşayanı sevmek çok zordur.

10

Eleştiriden rahatsız olmak nefsin çirkin bir refleksidir. Oysa eleştiri röntgen gibi insanın kendi göremediklerini görüp düzeltmesini sağlar.

11

Engelli kardeşlerimizin tedavilerinden hiçbir şekilde para alınmaması gerekir.

12

Ekonominin kilitlenmesinin ve fakirliğin ana nedeni malı yığma tutkusudur. Allah sevgisi ve korkusuyla birlikte yığma tutkusu kalktığında zenginlik oluşur.

13

Egoistlik insana azap verir, insanı kirletir, çökertir ve insanı manen hasta eder.

14

Ekonomik kriz, yokluk ve darlık Allah'ın insanları Kendisine yaklaştırması için birer denemedir.

15

Enaniyetli, ekabir insanların yüzünde sıcak, sevgi dolu bir ifade oluşmaz.

16

Engellilere saygı ve sevgi gösterebilmesi için kişinin Allah'ı sevmeyi bilmesi gerekir. Allah'ı sevmeyen Allah'tan korkmayan kimseyi sevemez.

17

En hayati put Darwinizm'dir. Komünizm, faşizm, terör ve şiddet Darwinizm üzerine inşa edilmiştir. Darwinizm bitince bunlar da biter.

18

Eskiden Kürtlere çoğu insan saygı duymazdı. Bu çok ahlaksızca bir tutumdu. Kürtlerin asaletini, mertliğini, sevecenliğini anlamıyorlardı. Kürt denildiğinde birinci sınıf kaliteli insan akla gelir. Sevgisiz merhametsiz olanlarda hala Kürt nefreti var ama bunlar tüm dünyaya karşı nefret dolular.

19

Eğitim sisteminde değişiklik olması gerekir. Ezberci, sınava dayalı eğitim sistemi değil, filmlerle, sergilerle eğlenceli eğitim olması şart. Eğitimin temel amacı insanların genel kültür kazanmasıdır ve bu kültürü günlük hayatında kullanabilmesidir. Sistem buna göre olmalı.

20

Eğitimin temeli görgülü insan olmaya teşvik olmalı. İmtihanlarla çocukları cendereye almak değil, zevkle öğrenmelerini sağlamak lazım. Çocuklara görgülü, kültürlü olmanın zevkini hissettirmek önemlidir. Kültürlü olduğunda hayatın her alanında başarılı olacağını göstermek gerek.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 294
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top