PKK'ya Çözüm.com

MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 988
1

Herkese şefkat gözüyle bakmak, kimseyi dışlamamak gerekir. Masonları da düşmanlaştırmak değil konuşup İslam'a yaklaştırmak önemlidir.

2

Hulusi Akar Paşa delikanlı yiğit bir insan. 15 Temmuz’da o da zor badirelerden geçti. Vicdansızca üzerine gitmek doğru olmaz.

3

Hurafelere dayalı İslam anlayışı kendi içinde bir çok çelişki içeriyor, ama bunu anlamazlıktan geliyorlar. Allah'ın emri olmayan hükümlerle İslam'ı neredeyse yok olma aşamasına getirdiler, insanları dinden uzaklaştırdılar. Bu oyunlarını biz bozduk.

4

Hasut, kin dolu tiplerin eylemleri Müslümanların cennetteki yerlerini ve makamlarını güçlendirir. Bu, müminler için muazzam bir nimettir.

5

Her yerde Allah'ın adının anılması, Allah'ı hatırlatmak önemlidir. Bir lokantaya gidersen menüye bakar “Allah ne çok nimet yaratıyor” dersin. İnsanların bir çoğu Allah'ın ismini nadir duyuyorlar. Bir cümle ile Allah'ı hatırlatmak insanlara hem ferahlık hem de cesaret verir.

6

Hadislerde anlatılan cennet tasvirleri Peygamberimiz (sav)'e Cebrail vesilesiyle bildirilmiştir.

7

Hayvanların haklarının çok iyi korunması gerekir. Kendisini koruma imkanı olmayan hayvana zulmedene caydırıcı ceza verilmesi önemli.

8

Hadislere göre Hz. Mehdi (as) kömür gibi olmuş kalpleri sevgiyle elmaslaştıracaktır.

9

Hz. Musa (as) çok heybetliydi, çok fazla kuvvetliydi. Bu yüzden de münafıklar ondan çekiniyorlar, yanında ahlaksızlık yapamıyorlardı. Hz. Musa (as) çok yamandı, güçlü bir liderdi.

10

Hastalıklar Allah'a yakınlaşmaya vesile oldukları için nimettirler.

11

Her yerde Allah'ın ruhu var. Bir papatyanın, yoldaki tek bir otun içinde Allah'ın ruhu var. O tek papatyadan Allah istese yeni bir evren olur. Allah istediğinde Hz. Musa'nın asasını bir anda canlı yılana çeviriyor, istese saraya da çevirir.

12

Her şeyi tesadüfle açıklamaya çalışan Darwinizm bilim değildir. Tesadüfün bilimde yeri yoktur. Darwinizm batıl bir Sümer efsanesidir.

13

Hep Allah'ın lehine düşünülür. Asla Allah'ın aleyhine düşünülmez. İnsan mutlaka Sevgilisi’nden yana, Sevgilisi’nin lehine düşünür. İnsan bir olayla karşılaştığında ilk başta hayrını, hikmetini anlamayabilir, ama hep güzel zanla, hep Allah'ın lehinde düşünecek.

14

Her şeyin güzel yönünü görmek, güzel konuşmak lazım. Hep kusur bulan, hata arayan mantık en çok insanın kendisini rahatsız eder.

15

Haçlı denildiğinde Hristiyanlığı hedef gösteriyor gibi anlaşılacağı için Hristiyan Müslüman mücadelesi varmış gibi görülür, çok yanlış olur.

16

Her koşulda Allah'a aşık olan için cennet anlamlıdır. Zorluk anında Allah'ı haşa terk eden insan için cennetin de hiçbir anlamı olmaz.

17

Hemen her gün Müslümanların başına binlerce ton bomba yağıyor, bunu yönlendiren güç nedir diye merak etmeleri lazım. Bu, deccaliyettir.

18

Her şeyi yapan Allah'tır. Allah mümine Kendi yolunda hizmet yaptığını göstererek onu şereflendirmiş oluyor.

19

Hayır diyen de Evet diyen de tertemiz insanlar. Türkiye modern bir ülke. Daha çok referandum yapacağız, sonuçları kabul etmeye alışmak önemli.

20

Her şeyi yaratan Allah'tır. Bizim kendimiz yapıyor gibi sanmamız da Allah'ın bir sanatıdır.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 988
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top