PKK'ya Çözüm.com

MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 1142
1

Kıbrıs'tan toprak istemek hem Kıbrıs Türk halkına hem milletimize hakarettir. Kimse böyle bir teklifte dahi bulunmamalı.

2

Kadınlara karşı bazı yerlerde acımasız kurallar uygulanıyor. Kadınlara gereken saygı ve değerin verilmesi Mehdiyetle olacaktır.

3

Kanuna uygun yürüyüş, konferans ve miting yapılması Türkiye'de demokrasinin işlediğini gösteren örnekler olması bakımından gayet güzel.

4

Kadının değerini bilmek onu Allah'ın tecellisi olarak görmekle olur. O zaman kadın gözünde yücelir ve koruma hissiyle bakarsın. Kadın Allah'ın en güzel Sanatlarından biridir. Kadının mutlu yaşaması için kendi çıkarlarını terk eden bir ruh olmalı.

5

Kuran'a göre üzülmek tevekkülsüzlük anlamına gelir. İnsanın kendisini sonra toparlarım diye bırakması doğru olmaz.

6

Kıbrıs'ta askeri varlığımızın azaltılması doğru olmaz. %80 azalmasın tam tersine %80 artsın, Türk askerinin varlığı güvenliktir, huzurdur.

7

Kendini tamamen Allah'a vermiş, dünyadan tamamen çekilmiş, egoistlikten vazgeçmiş bir insanda tutkunun kapısı açılır. Tutku, Allah'ın rızasının en çoğunu arayan insanlara verilen özel bir nimettir.

8

Kadın aklının, ruh derinliğinin, nezaketinin, sanatçı ruhunun, güzelliğinin takdir edilmesini ister. Takdir edildiğinde kadın ruh kazanır. Dünyanın hemen her yerinde kadınların hayatlarını adeta cehenneme çevirmişler. Hiçbir yerde rahat huzurlu yaşatmıyorlar.

9

Kadınların ekonomik özgürlüğü önemlidir. İş yerlerinde kadınlara öncelik verilmeli ve kadınların her yönden çok güzel korunmaları gerekir.

10

Karşındaki insan samimi olmayabilir ama mümin olarak sen samimi olmakla yükümlüsün. Samimi insan çok azdır. Zaten insanların mutsuzluğunun sebeplerinden biri de budur, samimi insan bulamamalarıdır.

11

Katar'ın vatandaşlarını ambargo uygulayan ülkelere karşı sert üslup kullanmamak, güzel sözle uyarmak konusundaki hatırlatması güzel olmuş.

12

Katar, Suudi Arabistan ve tüm Körfez ülkeleri tertemiz Müslümanlar. Allah onlara ne güzel zenginlik vermiş, barış içinde yaşamak güzeldir.

13

Katar'a sahip çıkmak Türkiye'nin ve Tayyip Hocam'ın delikanlılığının güzel bir yansımasıdır.

14

Kibirden dolayı insanlar birbirlerini sevemiyor, birbirlerine selam dahi vermiyor, selamlarını almıyorlar.

15

Katar'ı havadan, karadan, denizden ablukaya almak sivil halkı çok mağdur edecek yanlış bir uygulama. Bir an önce uzlaşma sağlanmalı. Tüm Müslümanlar kardeştir. Müslümanların arasını bulup uzlaştırmak Kuran'a uygun olan ahlaktır.

16

Katar ile diğer Müslüman ülkeleri çatıştırmaya yönelik oyunu bozalım. Suudi Arabistan da Katar da tertemiz Müslüman ülkeler, kardeşler. Birleşik Arap Emirlikleri de Suudi Arabistan da Katar da oyuna gelmesin. Hepsi Müslüman. Hepsi birbirinin kardeşi. Çatışmaya izin vermeyelim. Ne Katar'ın ezilmesine ne Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinde yaşayan tertemiz Müslümanlara zarar gelmesine seyirci kalmayalım.

17

Katar ile Suudi Arabistan'ı barıştıralım. Tayyip Hocam devreye girsin. İngiliz derin devletinin Müslümanları savaştırma oyununa gelinmesin. İngiliz derin devletinin Şii ve Sünnileri birbirine kırdırıp İslam alemini tamamen ezmek planı var. İngiliz derin devletinin İslam alemini birbirine kırdırma oyununu Türkiye bozsun. Katar ile Suudi Arabistan da oyuna gelmesin. Barış esastır.

18

Kız arkadaşlarımın dindar olması, onların bana, benim onlara Allah'ın tecellisi olarak duyduğum saygı ve sevgi bazılarını müthiş rahatsız ediyor. Bazıları benimle kız arkadaşlarım arasında dünyada örneğini görmedikleri samimi, içten, tutkulu sevgiyi hiç yaşamadıkları için şaşırıyorlar.

19

Kainatın varlık amacı sevgidir. Sevgi de Allah'ın rızasına uymakla ve samimiyetle olur.

20

Kalite, sevgiyle olur. Sevgi sanatı, sanat kaliteyi getirir.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 1142
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top