PKK'ya Çözüm.com

MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 66
1

Zulüm ve yoksulluk Mehdiyet devrinde Allah'ın izniyle yok olacaktır.

2

Zaman geçtikçe karşındaki insanın vefasını, sadakatini, kişiliğini, fedakarlığını gördükçe insan daha çok sever. Yaşla zamanla sevgi azalmaz.

3

Zer aleminde Peygamberler, Mehdi'ye yardım edeceklerine söz vermişlerdir. Peygamberimiz'in yardımı Mehdi'yi anlatan hadislerle olmuştur.

4

Zeki ve bilgili olmak illa akıllı olmak değildir. Akıl imanla gelen bir nimettir.

5

Zer aleminde tüm insanlar Hz Adem ve tüm Peygamberler kusursuz tam insanlar olarak var ve Allah'a söz veriyorlar. Kainat sonra yaratılıyor. Hz Adem ve Havva zer aleminde var, cennette oluyorlar ve daha sonra dünyaya gönderiliyorlar. Dünyada evrimle aşama aşama gelişme yok. Kuran'da evrim olduğunu iddia edenler zer aleminde insanların hepsinin var olduğunu göz ardı ediyorlar. Samimiyetsizlik yapmamaları gerekir.

6

Zer aleminde insanların kainat yaratılmadan önce var olması, Kuran'da evrim olduğunu söyleyenlerin iddiasını tamamen geçersiz kılıyor.

7

Zülkarneyn hem iki boyutlu (maddi manevi) anlamına hem de iki çağa hükmedebilen anlamına gelir.

8

Zülkarneyn o kıssada anlatılan zatın vasfıdır, adı değildir. Zülkarneyn iki cihetli. iki yönlü demektir. Bu kıssada Mehdiyet anlatılır.

9

Zahiren öyle gibi görünse bile hiçbir mümin sıkıntı içinde ölmez, canını sevinç ve neşe içinde verir.

10

Zıt negatif güç olması, Müslümanların aklını kullanması için gerekli. İlmen mücadele cennette yok, sırf dünyaya has bir özellik bu.

11

Zülkarneyn kıssasında geçen "sapasağlam iktidar" ifadesi Nur Suresi'nin 55. ayetinde de geçer. Mehdiyetin dünya hakimiyetini anlatmaktadır.

12

Zülkarneyn kıssasında da baştan sona Mehdiyet ve İslam ahlakının dünya hakimiyeti anlatılmaktadır.

13

Züppelik, alaycılık, kincilik, laf sokmak, mimiklerle imada bulunmak çok çirkin ve küçük düşürücü tavırlardır. Müslümana asla yakışmaz.

14

Zülkarneyn de de Talut da ücret istemeyen Mehdilerdir. Allah Yasin Suresi 21. ayette: “(Tebliğlerine karşılık) sizden ücret istemeyen kişilere tâbî olun. Ve onlar, mehdilerdir (hidayete ermiş ve hidayete erdirenlerdir) diye buyurmuştur.

15

Zorluğu bilmeyen kişi insanlığı, güzelliği bilmez, küt olur. Dünya cennet kursudur, insan dünyadaki zorluklarla eğitim alır.

16

Zorluk içerisinde insan zihni o kadar çalışmaz, o yüzden Allah dini kolay yaratmış. İnsanların kolaylık içinde olmasını istiyor.

17

Zorluk dönemlerinde Allah'tan bir yardımcı, kurtarıcı istemek Kuran'da Allah'ın bildirdiği bir ibadettir.

18

Zülkarneyn kıssasında ahir zamanı ve Mehdiyeti anlatan bilgiler vardır. Allah Zülkarneyn'e de dünya hakimiyeti vermiştir.

19

Zinde bir gençliğin yerine ölü bir gençlik hedefleniyor. Gelenekçi Ortodoks zihniyetle beyninizi, ruhunuzu çürütmek istiyorlar, fıtratınızı yıkıyorlar ve kadın düşmanı yapmaya çalışıyorlar. Kadın güzelliğini yok ediyorlar. Ve sezdirmeden bu yolla Ortadoğu’yu mahvettiler. Bu oyuna kimse gelmesin.

kapak
resmi büyüt
20

Zahirinde imtihan, batınında eğitimdeyiz, kurs. Çünkü Allah bizim ne yaptığımızı biliyor. Yaratan o zaten. Yani sonsuz öncede ne yaptığımızı biliyor. Yapıp bitirmişiz biz zaten. Bizi eğitiyor, bizim ne olduğumuzu kendimize gösteriyor. Bizi bize gösteriyor. Yani bizi bize sevdiriyor. Ahirete hazırlıyor.

kapak
resmi büyüt
 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 66
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top